22. a 23. kolo 1.ligy mužů

Vlčková
  23.01.22 12:17

V sobotu 15. 1. se již v brzkých ranních hodinách vydal A-tým na cestu do dalekého Ústí. Zápas začínal v poněkud netradiční čas, a to již ve 13h. Taktika na tento zápas byla podle trenéra Vlčka jasná: dobře bránit a dávat góly z breaku, což se nám bohužel celý zápas nedařilo. Hned první třetina byla zlomová. Přes to, že jsme měli možnost hrát hned dvě přesilové hry, nepodařilo se nám této výhody využít ani k jednomu gólu. Naopak soupeř nám byl schopen v oslabeném počtu nastřílet neuvěřitelné 4 góly. Toto naše zaváhání v první části zápasu bohužel určilo chod celé hry. Hosté byli prostě ve všem lepší, přehrávali nás jak ve hře na míčku, tak v běžeckých soubojích. I přes všechny naše snahy a vstřelené góly měl soupeř celý zápas vedení pevně v rukou a vždy, když už jsme se skoro dotáhli, nám odskočil opět z dosahu. Po šedesáti minutách hosté zvítězili jasným výsledkem 14:6, a zaslouženě si tak připsali tři body do tabulky. Na naší straně byl hráčem utkání zvolen Filip žák, který se na výsledku podílel dvěma vstřelenými brankami. Na straně hostů se jím stal hráč Vojtěch Esterka, který pomohl svému týmu k výhře hned třemi góly.

A-tým v sobotu 22.1. nastoupil do dalšího domácího zápasu, tentokrát proti celku TJ Sokol Jaroměř. První desetiminutovka utkání se nesla v poměrně ospalém tempu, oba celky se střídali na míčku, žádné výrazné akce se ale nekonaly. Skóre otvírali hosté a to poměrně bizarním gólem. Míček totiž kvůli díře v naší bráně proletěl skrz, a tak si ani rozhodčí nebyli jistí, zda gól opravdu padl, či nikoliv. Nakonec byl gól uznán a hosté tak vedli 1:0.  Poslední dvě minuty první třetiny jsme hráli přesilovku, bohužel se nám však nepovedlo skórovat. Do šatny jsme tak šli za stavu 0:1. Druhá třetina začala v mnohem svižnějším tempu, něž třetina předchozí.  Hrálo se více na straně soupeře, tomu se však dařilo naše střely úspěšně blokovat. První gól A-týmu si připsal Jan Daubner, kterému se po nahrávce Richarda Klimka povedlo využít druhé přesilové hry tohoto utkání.  Do dvoubrankového vedení nás poslaly střely Daniela Flašara a následně Dominika Chvastka. Konec třetiny se opět nesl v duchu přesilové hry domácích. Díky našemu zaváhání se soupeři v oslabeném počtu podařilo skórovat a snížit náskok pouze na 1 gól. Ve třetí třetině jsme již od začátku jasně dominovali. Dařilo se nám střelecky i v obraně. Skvěle se také prosazoval gólman Petr Maláč, který byl nakonec zvolen nejlepším hráčem utkání.  Za stavu 4:2 si Jaroměř vybrala oddechový čas a začala hrát hru bez brankáře. Žádná z jejich střel však nepřekonala gólovou čáru. Našim mužům se naopak zařadilo skórovat ještě dvakrát. Třicet sekund před koncem se ještě stíhli trefovat hosté, to už jim však nebylo nic platné. Zápas skončil výsledkem 6:3, naši muži si tak po delší době opět připisují tři body do tabulky.