Áčko začalo nový rok na výbornou

Lázók
  08.01.14 10:27
O uplynulém víkendu se znovu naplno rozběhla 2.liga mužů. Po více než měsíční pauze, způsobené pořádáním MS žen, na nás čekaly dva domácí zápasy s brněnskými celky. V sobotu to byli, tabulkou stoupající, Gullivers Sokol Brno a v neděli nevyzpytatelné béčko Bulldogs Brno. Od posledního zápasu s Hlukem jsme absolvovali pouze několik tréninků a tak jsme byli v očekávání, jak vlastně bude náš výkon vypadat. Co se týká sestavy, ta také doznala změn. Náš tým opustil Václav Gurkovský, kterého si stáhly zpět extraligové Vítkovice. Jako náhrada přišel na hostování Jiří Klus z Českého Těšína. Trenér Hrček k zápasům nominoval celkem 18 hráčů, dal šanci i juniorovi Vojtěchu Mrkvovi, který si tak společně s Jiřím Klusem odbyl premiéru v dresu A-týmu. Z.F.K. AQM Petrovice 5:1 EMKOCASE Gullivers Sokol Brno I V sobotu k nám tedy dorazil sedmý tým tabulky, který po špatném úvodu pomalu stoupá tabulkou, a i když v posledním kole zaváhal doma s Prostějovem, stále je to kvalitní mančaft. Trenér Hrček před zápasem upozorňoval na střelce Radima Filu, který nakonec k zápasu nepřicestoval a na obránce Ondřeje Kredatuse. Tento „drobeček“, s bilancí 4 zápasy – 12bodů (6+6), posílil Gullivery v průběhu sezony a stal se jednoznačnou posilou. Musím však podotknout, že s výjimkou přesilové hry, se v průběhu utkání k ničemu nedostal. Ale teď již k samotnému duelu. Zápas začaly oba celky se zataženou hrou 2-1-2. Začátek utkání byl ve znamení oťukávání a první góly začaly padat až v 10.minutě utkání. Nejprve se prosadil Roman Oborák a 10 sekund po něm Ondřej Firda – 2:0. V této fázi zápasu jsme měli navrch a přicházely i další šance. Před bránou osamocený Firda však jen těsně minul a tak se na další branky čekalo až do 17.minuty. Nejprve Jan Mieszek přiťuknul na střed Romanu Oborákovi, který natáhl a prostřelil Křižku – 3:0. Za 18 sekund se dostali ke slovu hosté. Forbelský našel křižnou přihrávkou Lukáš Demka, který nedal Ratajovi v naší bráně šanci 3:1. Co říci k druhé části. Hra se oproti první třetině, kde jsme měli navrch, vyrovnala. My jsme hru otevřeli, začali jsme napadat a logicky jsme často propadali. Hostům se tak nabízely možnosti na přečíslení a rychlé brejky. A nutno říci, že nebýt nepřesnosti hostujících útočníků a Jakuba Rataje v bráně, mohlo skóre vypadat jinak. Druhá část tak změnu skóre nepřinesla a o přestávce musel kouč Hrček v kabině zvýšit hlas. Třetí část už tak vypadala jinak, nikam jsme se nehnali a čekali jsme na chybu soupeře. Ta však nepřicházela a tak nám napomohla přesilová hra. Ondřej Firda dostal nabito, vypálil a jeho střela trefila před bránou stojícího Marka Cihelku, který dokázal balonek protlačit za Křižku – 4:1. V 51.minutě zahrál na nervy trenéra Hrčka Richard Urban, který na půlce neomylně máchl po nahození Kredatuse a šel sedět. Naštěstí pro něj Brno přesilovku nevyužilo a tak Richard Urban v 59.minutě upravil na konečných 5:1, tedy stejný výsledek jako v prvním vzájemném duelu. B: 9:31 – Oborák (Michalík), 9:41 – Firda (Schulhauser), 16:31 – Oborák (Mieszek), 48:41 – Cihelka (Firda), 58:08 – Urban (Ščigel) Z.F.K. AQM Petrovice 12:7 Retro Bulldogs Brno B V neděli do Petrovic dorazil druhý celkem z Brna – béčko Buldoků. A podle slov trenéra na nás čekal těžší soupeř než v sobotu. Buldoci dokázali v sobotu vyhrát na horké půdě Opavy, navíc přijeli posílení o Jalového s Gráblem z juniorky a hlavně o Fabiána s Grichem z A-týmu. Samotný zápas byl velmi bohatý na góly, avšak byl výrazně ovlivněn výkonem sudích. Ti bohužel za každý druhý faul udělovali dvouminutový trest a celkem byly nařízeny 4 nájezdy! Všechno začalo již ve 4.minutě, kdy byl vyloučen hostující Pokorný a přesilovku zužitkoval skvělým zakončením Patrik Michalík – 1:0. V 6.minutě se znovu vylučovalo na hostující straně, kdy si šel sednout Weiser. Měli jsme tak skvělou možnost k navýšení vedení, avšak udeřilo na druhé straně. Po úniku jednoho z brněnských, přišla záchranná brzda v podobě faulu Martina Schulhausera a přišel první nájezd nedělního odpoledne, který Fabián s klidem proměnil – 1:1. V 11.minutě už Buldoci vedli, dostali možnost přesilovky a míček se šťastně dostal ke Gráblovi, který nedal Ratajovi šanci – 1:2. O minutu později bylo srovnáno, prosadil se Marek Cihelka – 2:2. I přesto však první periodu vyhráli hosté. Jakub Rataj rozehrál přesně na čepel Petera Gricha, kterého ještě dokázal vychytat, na střelu Fabiána už však nedosáhl – 2:3. Druhá třetina začala nájezdem, ten neproměnil Martin Schulhauser. Chuť si však spravil v následné přesilovce, kdy se prosadil po přihrávce Firdy – 3:3. Další branka přišla opět v přesilovce, Firda se s ničím nepáral a propálil vše, co mu stálo v cestě – 4:3. A poté již přišla rozhodující pasáž utkání. V 37.minutě byl nařízen další nájezd, který neproměnil Firda. V 38.minutě však využívá přesilovku Jan Mieszek – 5:3. Ihned po buly, přesně 5 sekund, se prosazuje Schulhauser – 6:3. Za dalších 36 sekund dává gól na 7:3 Tomáš Suszka a za dalších 15 sekund skóruje Marek Cihelka – 8:3! Celkově skončila třetina 6:0 pro nás a to celý zápas rozhodlo. V poslední části padly na každé straně 4 branky. Po snížení Mlejnka se prosadil Jan Mieszek a bylo to 9:4. Jubilejní desátý gól v utkání a hlavně stý gól našeho celku v sezoně vsítil ve 48.minutě Roman Oborák. Poté přišla branka Mlejnka, vlastní branka Babky a gól Weisera a skóre bylo 11:6. V 55.minutě přišel poslední nájezd v utkání, který sice hostující Ondřej Fabián neproměnil, ale v následné přesilovce skóroval 11:7. Poslední slovo v utkání si vzal Martin Schulhauser, který zkompletoval hattrick a uzavřel skóre na výsledku 12:7. B: 4:09 – Michalík, 11:45 – Cihelka (Firda), 22:41 – Schulhauser (Firda), 30:53 – Firda (Lázók), 37:55 – Mieszek (Karola), 38:00 – Schulhauser (Cihelka), 38:36 – Suszka (Klus), 38:51 – Cihelka (Firda), 44:50 – Mieszek (Oborák), 47:31 – Oborák (Klus), 49:20 – Babka (vlastní), 57:53 – Schulhauser (Firda) Komentář trenéra Libora Hrčka: „Vzhledem k tréninkovému výpadku v období Vánoc a konce minulého roku, jsem měl trochu obavy, jak zvládneme ostrý start do roku 2014 po jediném ostrém tréninku. Jak se později ukázalo, byly mé obavy oprávněné. Obě naše utkání proti brněnským celkům byly vyrovnané a rozhodovaly maličkosti. V sobotním utkání 12. kola proti Gulliverům jsme položili základ k vítězství v rozmezí od 10. do 17. minuty, kdy jsme dokázali vstřelit tři branky. Do první přestávky sice přišlo snížení, avšak pak si na dlouhou dobu vzali slovo oba brankáři, a tak ani ty největší šance neskončily gólem. Zřejmě definitivní zlom tak přišel až po přesilovkové trefě Marka Cihelky ve 49. minutě, který uplatnil svůj důraz na brankovišti. Nutno dodat, že šlo o branku velmi šťastnou. Oba týmy si v tomto utkání vytvořili dostatek příležitostí, avšak chybělo kvalitní zakončení anebo dominovali nejlepší hráči tohoto střetnutí, tedy brankáři. K nedělnímu utkání 13. kola k nám přijela rezerva Bulldoků posílena o hráče nastupující jak v nejvyšší juniorské, tak i mužské soutěži, neboť ty měly pauzu. A ten rozdíl oproti utkání 2. kola na půdě soupeře byl patrný od úvodního hvizdu. Zahajovací část jsme prohráli v poměru 2:3, a tak si bylo o první přestávce o čem povídat. Tu druhou jsme ovládli poměrem 6:0, když se nám v jejím závěru v rozmezí od 37:55-38:51 (tedy za 56 vteřin) podařilo 4x skórovat, což není úplně obvyklé. To se dá určitě označit za zlomový moment celého střetnutí. I když se poslední perioda nesla v duchu přestřelky a skóre se neustále měnilo na obou stranách, žádné drama jsme již nedopustili a došli si tak pro další velmi cenné vítězství. Za zmínku ještě stojí pokoření mety 100 vstřelených branek v sezóně a diametrálně odlišné výkony a styl posuzování hry u obou párů sudích. Určitou zajímavostí je také nařízení 4 trestných střílení a udělení 10 dvouminutových trestů během nedělního utkání.“ Sestava: gólmani: Rataj – Drobný obránci: Suszka – Růžička, Ochodek – Porosz, Lázók – Fielek útočníci: Oborák – Mieszek – Michalík, Schulhauser – Firda – Cihelka, Urban – Ščigel – Karola, Klus – Mrkva - Kubiena